ویژگی های آجر نسوز ساختمان تجاری - بهترین آجر اصفهان

ویژگی های آجر نسوز ساختمان تجاری - بهترین آجر اصفهان

ویژگی های آجر نسوز ساختمان تجاری - بهترین آجر اصفهان

آجر نما نسوز ساختمان تجاری دارای ویژگی های منحصر به فردی است که زیبایی و جذابیت زیادی را به ساختمان ها خواهد داد. امروزه آجر نما ها در کیفیت بالا و رنگ های متنوع تولید می شود.
1401/1/31
0 نظر

ویژگی های آجر نسوز ساختمان تجاری

آجر نما نسوز ساختمان تجاری دارای ویژگی های منحصر به فردی است که زیبایی و جذابیت زیادی را به ساختمان ها خواهد داد. امروزه آجر نما ها در کیفیت بالا و رنگ های متنوع تولید می شود. نمای ساختمان های تجاری باید به صورتی طراحی شود که از دور کاربری آن مشخص باشد.

بافت خیابان های شهری بر پایه ساختمان های تجاری شکل می گیرد اگر در موقع بازسازی و نماسازی ساختمان تجاری به دیگر ساختمان های تجاری توجه نشود این بافت را ناهمگون خواهد کرد. نماسازی اصولی ساختمان های تجاری ارزش ملک را افزایش می دهد. نماسازی خلاقانه بر زیبا سازی بافت شهری می افزاید. نمای ساختمان های تجاری با استفاده از متریال های مختلف نماسازی می شوند، آجر نما نسوز ساختمان تجاری نمای زیبایی را برای ساختمان های تجاری خلق می کند.

ویژگی های آجر نسوز ساختمان تجاری

ساختمان های تجاری یکی از مکان های پرتردد در خیابان ها هستند این مکان ها که به مراکز خرید معروف هستند نمای ویژه ای به خیابان ها می دهند. بعضی از ساختمان های تجاری تخصصی هستند به طور مثال بازار موبایل، بازار پوشاک، بازار لوازم خانگی و یا حتی سینما و سالن آمفی تئاتر هستند، طراحی و نماسازی این ساختمان ها بسیار با اهمیت و باید طراحی آن به صورتی باشد که کاربری ساختمان مشخص باشد.

یکی از متریال های ساختمانی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد آجر نمای نسوز است. این مصالح از گذشته های دور مورد استفاده در نماسازی مکان های مختلف قرار گرفته است و امروزه به خاطر قیمت مناسب آن نسبت به دیگر متریال های دیگر شاهد استفاده از آن در ساختمان های مختلف هستیم.

بیشتر بخوانید: کاربرد آجر خنک ‌کننده در ساختمان

مزیت های آجر نما نسوز ساختمان تجاری

آجر نما نسوز ساختمان تجاری برای اجرای نمای ساختمان ها بسیار مقرون به صرفه و دارای مزایایی زیادی است این نوع مصالح پتانسیل زیادی در طراحی دارد. ساختمان های تجاری که در دنیا به وسیله آجر نما نسوز طراحی شده اند جذابیت و زیبایی منحصر به فردی را به خیابان های شهرها داده اند.

مزیت های آجر نما نسوز ساختمان تجاری

آجر نما نسوز در بیشتر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. از این نوع متریال برای نماسازی ساختمان های مختلف استفاده می شود. در یک دهه اخیر هتل ها، ساختمان های اداری، فروشگاه ها، ویلاها و مجتمع های مسکونی برای بازسازی یا نماسازی ساختمان های خود از آجر نسوز استفاده می کنند. امروزه آجر نما برای باسازی ساختمان ها بسیار پرمصرف می باشند و نمایی زیبا برای این قبیل ساختمان ها ایجاد می کنند.

طراحان نمای ساختمان علاقه زیادی به استفاده از آجر نما نسوز ساختمان تجاری در طراحی نماهای تجاری را دارند. در طراحی هایی که توسط طراحان حرفه ای و برجسته انجام می شود شرایط محل قرار گیری ساختمان، بافت شهری و بودجه ای که کارفرما در نظر گرفته است انجام می شود.

به همان اندازه ای که نما و دکوراسیون داخلی ساختمان دارای اهمیت است نمای خارجی اهمیت فراوانی دارد. در گذشته دور تنها ساختمان های مهم نماکاری می شدند ولی امروزه حتی ساختمان های کوچک و شخصی نماکاری خواهند شد.

برای اجرای نماهای مدرن و نماهای کلاسیک آجرهای نسوز کاربرد زیادی دارند برای طراحی نماهای تجاری می توان آجر را با ترکیب کامپوزیت، سنگ، شیشه و … انجام داد. استفاده از آجر نما در دهه های اخیر بیشتر از گذشته است. استفاده از آجر نما نسوز ساختمان تجاری به خاطر در دسترس بودن، هزینه کم، تنوع در طرح و رنگ، نزدیکی به فرهنگ عامه رایج شده است.

برای طراحی ساختمان های تجاری ترکیب آجر با دیگر مصالح کاربردی تر به نظر می رسد. آجر با هنر ایرانی مطابق بالایی دارد ترکیب این متریال با سنگ نمای منحصر به فردی را با قیمت پایین تر از سایر مصالح ایجاد خواهد کرد.

هزینه نما آجری ساختمان تجاری چقدر است؟

هزینه نماسازی یا نماکاری ساختمان های تجاری در تمامی ساختمان ها یکسان نیست بلکه موارد متعددی از جمله نوع آجر استفاده شده، ابعاد ساختمان، ارتفاع ساختمان، تعداد پنجره ها، داربست فلزی، مصالح جانبی، دستمزد استادکاران و … تاثیرگذار هستند. به خاطر اینکه قیمت تمامی موارد بالا در سال های اخیر نوساناتی داشته است ممکن است در زمان و مکان های مختلف هزینه نماکاری ساختمان ها با یکدیگر متفاوت باشد.

هزینه نما آجری ساختمان تجاری چقدر است؟

به خاطر اینکه مواد اولیه تولید آجرهای نسوز در داخل کشور تهیه می شود و معادن غنی در کشور وجود دارد هزینه تولید آن نسبت به دیگر مصالح دیگر پایین تر است. قیمت تمام شده هر متر مربع آجر نسوز پایین تر از مصالحی مثل کامپوزیت، سنگ و… است.

از آنجایی که نصب آجر نما نیاز به تجهیزات ویژه ای ندارد هزینه نصب و اجرای آن نسبت به نصب دیگر متریال ها پایین تر است. اجرای نمای آجر توسط استادکاران مجرب نمای زیبایی خلق خواهد شد.

آجر نما به خاطر اینکه از مصالح طبیعی ساخته می شود با محیط زیست سازگاری مناسبی را دارد. در واقع باید گفت آجرنما یکی از طبیعی ترین مصالحی است که در نماسازی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع آجر نیاز به نگهداری و هزینه های اضافی ندارد، طول عمر و ماندگاری آجرهای نما بسیار بالا است.

آجر نما نسوز ساختمان تجاری از پوسته پوسته شدن، پیچ خوردگی دیوارها و زنگ زدن آن جلوگیری خواهد کرد. نماکاری ساختمان های تجاری مزایایی زیادی از جمله دادن جلوه زیبا به ساختمان خواهد بود. آجرهای مدنظر به خاطر اینکه در دمای خیلی بالایی پخت می شوند در برابر حرارت نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. اگر آتش سوزی در نزدیکی این متریال اتفاق بیفتد آجرها به گسترش آتش کمکی نخواهند کرد.

ولی اگر این آجرها با روش های غیر استاندارد و نامناسب پخت شوند اختلاف رنگ در قطعات تولیدی مشهود خواهد بود. سایز آجرها با همدیگر اختلاف خواهد داشت و در آجرهای تولیدی ترک و پوکی به وضوح مشاهده خواهد شد.

در حال حاضر آجرهای نما با دو روش استفاده از چسب و استفاده از ملات سیمان و ماسه بر روی دیوار ساختمان نصب می شوند. در روش خشک با استفاده از زیرسازی های که انجام می شود آجرها بدون استفاده از ملات و چسب بر روی دیوار قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: انواع چیدمان آجر

اهمیت کیفیت مصالح و اجرای آن

برای اجرای نمای ساختمان تنها استادکاران مجرب و با مهارت می توانند خواسته های کارفرما را برآورده کنند. نحوه چینش آجرها در کنار یکدیگر بسیار مهم است به خاطر اینکه آجرها قطعات ریزی هستند اشتباه در بکار بردن آن ها نظم نما را به هم خواهد ریخت.

استفاده از مصالح با کیفیت به همراه اجرای اصولی و دقیق می تواند در خلق نمای زیبا و شیک تاثیرگذار باشد. در حال حاضر کارخانه های زیادی در داخل کشور آجر نما نسوز تولید می کنند ولی کیفیت همه آن ها با یکدیگر متفاوت است.  برای خرید آجرها با کیفیت کارخانه هایی را انتخاب کنید که از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنند و دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ای را داشته باشند. کیفیت مصالح ساختمانی به هر میزانی که بالا باشد به همان اندازه طول عمر آن ها بالا خواهد رفت.

اهمیت کیفیت مصالح و اجرای آن

بعضی از کارفرماها از آجر نما بی کیفیت در نماسازی ساختمان ها استفاده می کنند که بعد از مدت کوتاهی رنگ نما از بین می رود یا از ابتدا رنگ ساختمان یک دست نبوده است. بعد از مدتی آجرها دچار خوردگی یا شوره های زیاد می شوند.

امروزه تعدادی از کارخانه ها با استفاده از روش های تولید جدید آجرهای با کیفیتی را تولید می کنند که هم وزن آن ها نسبت به آجرهای قدیمی سبک تر است و وزن اضافی را به ساختمان وارد نمی کنند و هم آجرها در برابر جذب آب مقاومت بالایی دارند و دچار شوره زدگی نخواهند شد. در حال حاضر آجرهای رنگی جدا از نمای ساختمان برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و محبوبیت زیادی را در بین مصرف کنندگان به دست آورده است.

تنوع رنگی آجرهای نسوز در تمامی نماسازی های داخلی و خارجی مورد استقبال طراحان و مصرف کنندگان قرار گرفته است. با استفاده از آجرهای نسوز طراحی های زیبا و جدیدی انجام می شود.

بیشتر بخوانید: انواع اشکال آجر برای ساختمان سازی

انواع آجرهای نما

انواع آجرهای نما

آجرهای اکسترود شده

با این کار، خاک رس خارج شده و به تکه های آجر بریده می شود. تولید آجر مقرون به صرفه و موثر است که توسط سیستم خودکار انجام می شود. این نوع از آجرهای نما در رنگ ‌ها و سبک ‌های مختلفی تولید می ‌شوند.

آجرهای استوک

کمی گران تر از آجرهای سیمی تراشیده شده، این نوع از آجرهای نما گلی نرم هستند که می توانند شکل نا منظم داشته باشند.

آجر قوس

 این اصطلاحی است که برای آجرهایی به کار می رود که فورا می سوزند. به همین خاطر، آن ها بیش از حد سوخته اند و می توانند شکل آن ها را مخدوش کنند با این حال، کیفیت بالایی دارند.

آجرهای آبرفته

 این نوع آجر، آجر گلی نرمی است که از خاک رس آبرفتی استفاده می کند. این نوع خاک رس در پایان عصر یخبندان رسوب کرده و در قالب سیلیکاتی فشرده می شود. وقتی این آجرها برداشته می شوند، جلوه ای بافت دار باقی می مانند که تنها با این روش قابل دستیابی است.

آجرهای مهندسی

آجرهای مهندسی که به خاطر استحکام و جذب آب نامگذاری شده اند، دارای استحکام بالا و جذب آب بسیار کم هستند. معمولا آن ها در مهندسی عمران و دوره های مرطوب و طراحی سازه استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید: براق کردن آجر نما

 5 نوع آجر نما که می توانید در طراحی ساختمان تجاری خود استفاده کنید:

 آجر نما

مدرن

اگر می خواهید رویکرد کلاسیک سطوح صاف و خطوط تمیز را تغییر دهید، باید به انواع معاصر آجرهای نما نگاه کنید. شما می‌ توانید با انتخاب روکش‌ های بسیار صاف و لعاب ‌دار و رنگ ‌های سرد خاکستری و قهوه ‌ای، سیاه یا سفید، روکشی مدرن با آجرهای نما ایجاد کنید. آن ها بدون جلب توجه بیش از حد با معماری یکپارچه ترکیب می شوند و برای ساختمان هایی با سیمان صیقلی و عناصر شیشه ای برای افزودن بافت مناسب هستند.

شهری

آجرکاری شهری یکی از بهترین انواع آجر نما برای استفاده در فضاهای خرده فروشی و غذاخوری است. آن ها به عنوان عناصر داخلی و خارجی با مواد خام گره خورده برای افزودن تنوع کار می کنند. بر خلاف انواع دیگر آجرهای نما ، این سبک شهری از یکنواختی که اغلب برای زیبایی شناسی شهری ناقص به دنبال آن است، سرپیچی می کند.

ست کردن این سبک با روکش های مشکی مات، دانه های چوب و نورپردازی بد خلق برای فضاهای هنری و صنعتی بسیار محبوب است. دوغاب بافت دار و آجر در اندازه های مختلف معمولا با دوغاب ناهموار خاکستری برای واقع گرایی بیشتر جفت می شوند.

تک رنگ

آجرهای تک رنگ کاملا با رنگ مطابقت دارند و برای ایجاد ظاهری یکنواخت رنگ شده اند. این یکی از انواع آجرهای نما است که با در نظر گرفتن رنگ های ملات و الگوهای پیوند منحصر به فرد، فوق العاده به نظر می رسد. تطبیق ملات با رنگ آجری امکان ایجاد دیوارهای پررنگ با بافتی را فراهم می کند. اگر تصمیم به دیوارهای آجری تک رنگ گرفته ‌اید، می ‌توانید با رنگ‌ها، بافت‌ ها و مواد دیگری مثل مس کاملا آزاد باشید.

کلاسیک

سبک کلاسیک آجرهای نما گرم، دعوت کننده است و حس قوی تاریخ را القا می کند. آجرهای نارنجی، قرمز و زرد گرم را انتخاب کنید تا ظاهری بی انتها ایجاد کنید. معمولا موقع چیدن آجرهای کلاسیک از ملات خاکستری روشن استفاده می شود تا قدیمی تر و معتبرتر به نظر برسد.

منحصر بفرد

هزاران فرصت برای کار با آجر و کاشی های آجری وجود دارد. انواع آجرها بافت را معرفی می کنند، ولی میزان بافت کاملا به شما بستگی دارد. بلوک ‌های نسیمی طرحی متداول هستند که در ساختمان ‌های امروزی ‌تر دیده می ‌شوند و چند عملکرد کلیدی را انجام می ‌دهند.

آن ها فضا را جدا می کنند تا مناطقی ایجاد کنند و در عین حال اجازه جریان هوا و نور خورشید را می دهند و سایه های طرح دار در بعد از ظهر ایجاد می کنند. آجرهای کیسه ای بافتی را به طرح هایی القا می کنند که به دنبال ظاهری فرسوده تر هستند که حس مدرن را حفظ می کند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر