آجر نسوز شاموتی رندوم اصفهان - صنایع آجر اصفهان

تماس بگيريد

آجر نسوز شاموتی رندوم - آجر نسوز شاموتی در اصفهان - آجر نسوز رنگ شاموتی - آجر نسوز شاموتی نما در اصفهان - صنایع آجر اصفهان


کد محصول : 119203
تولیدکننده :
درصد تخفیف : 0%
موجودی انبار :
گارانتی محصول :

تاریخ : 1400/11/17
تعداد نمایش : 1700 بازدید
تعداد نظرات : 0 نظر
امتیازدهی :

آجر نسوز شاموتی رندوم اصفهان
آجر نسوز شاموتی رندوم اصفهان
تومان تماس بگيريد تومان

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آجر نسوز شاموتی رندوم اصفهان

برای اطلاع از جدیدترین لیست قیمت آجر نسوز شاموتی همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل کنید. شماره تماس: 09131194725

آجر نسوز شاموتی چیست؟

آجر نسوز شاموتی

شاموت (chamotte) یک لغت فرانسوی می باشد و آجرهای شاموتی به دسته آجرهایی گفته می شود که دارای رنگ زمینه شاموتی هستند. در تولید آجر پلاک شاموتی از ترکیبات اکسید سیلیسیوم (SiO2) و اکسید آلومینیوم (Al2O3) استفاده می شود. از نظر رنگی در واقع آجرهای کرمی رنگ خالدار که میتواند به صورت یکدست و یا رندوم بکار گرفته شود را آجر شاموتی می گویند.

محصول جدید: قیمت بلوک سفال سقفی در اصفهان با ابعاد مختلف

فرایند تولید آجر شاموتی اصفهان

ماده اولیه اصلی آجرهای نسوز شاموتی، رس است. بخشی از رس را باید تحت عملیات پیش‌ پخت قرار بگیرد. این کار در دمای ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد در کوره‌ های قائم، کوره‌ های دوار یا کوره‌ های تونلی انجام می‌ گیرد. محصول این فرایند شاموت است که باید خرد و دانه‌ بندی شود. شاموت دانه‌ بندی شده، سپس با مقدار مناسبی رس و آب مخلوط می‌ شود. مراحل بعدی عبارتند از شکل‌ دهی، خشک کردن و پختن. پخت آجرهای نسوز شاموتی معمولاً در دمای ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد در کوره تونلی صورت می‌ گیرد.

رنگبندی آجر شاموتی اصفهان

این آجرها هر چقدر روشن تر باشند، به این معناست که درصد آهن کمتری در آن ها وجود دارد. با بالارفتن میزان آهن، این رنگ تیره تر می شود مثل آجر شاموتی که قهوه ای تیره باشد. این آهن ممکن است در ابتدا در خود خاک موجود بوده باشد و یا با ترکیبات آهن و منگنز موجب تیره تر شدن یا روشن تر شدن رنگ ها شود. آجر نسوز طرح شاموتی شامل رنگ های نخودی، کرمی، کرمی تیره، قهوه ای، قهوه ای روشن و نسکافه ای می باشد. آجر نما شاموتی از نظر زیبایی دارای بازی رنگ بسیار زیادی می باشد.

این نوع رنگ بندی ها مورد پسند افرادی قرار می گیرد که سایه روشن را می پسندند. افرادی که طرح های سنتی را دوست دارند، برای نمای ساختمان، پشت تلویزیون یا نمای داخلی منزلشان به این آجرها روی می آورند. آجرهای طرح شاموتی را میتوانید با رنگ های دیگر آجرهای نسوز مانند آجر نسوز سفید یا آجر مشکی نما تلفیق کنید و در نمای ساختمان به کار ببرید.

محصول جدید: قیمت آجر نسوز توپر انگلیسی

خرید آجر نسوز شاموتی در اصفهان

خرید آجر نسوز شاموتی در اصفهان

در چه ساختمان هایی از آجر شاموتی استفاده شده است؟

1- اقامتگاهی در مکزیک با آجر شاموتی نما

این خانه با آجر نارنجی رنگ شاموتی نتیجه همکاری Proyecto Cafeína و Estudio Tecalli است. این پروژه، در مکزیک واقع شده است. خانه آجری نارنجی رنگ با تکنولوژی بالایی طراحی شده است. این اقامتگاه به دلیل نزدیک بودن تولید کنندگان محلی آجر در آن منطقه، از عنصر مهم منطقه ای مانند آجر شاموتی استفاده کرده است.

آجرها به روشی بسیار زیبا چیده شده اند، که به دلیل تکرار مدولار، امکان هندسه رسا را ​​فراهم می کند. این اقامتگاه منحصر به فرد نورپردازی طبیعی از طریق شبکه و پنجره های سوراخ داری که از چیدمان آجر ها حاصل شده است، را بوجود می آورد.

محصول جدید: خرید پلاک نسوز سفید

مزایای استفاده از آجر نسوز شاموتی

عایق حرارت است

نیاز به نگهداری زیادی ندارد

آجر شاموتی ضد آب است

آجر شاموتی دارای تنوع رنگ زیادی ست

سرمایه گذاری برای زندگی

آجرهای شاموتی پایدار هستند

سبک و طراحی های متفاوتی دارد