به روز رسانی آجرهای قدیمی - صنایع آجر اصفهان

به روز رسانی آجرهای قدیمی - صنایع آجر اصفهان

به روز رسانی آجرهای قدیمی - صنایع آجر اصفهان

آجر یک مصالح ساختمانی کلاسیک است که می تواند آزمایش زمان را تحمل کند. اما صرفاً به این دلیل که برای مدت طولانی زنده می ماند به این معنی نیست که ظاهر زیبایی دارد.
1401/1/14
0 نظر

به روز رسانی آجرهای قدیمی

به روز رسانی آجرهای قدیمی

آجر یک مصالح ساختمانی کلاسیک است که می تواند آزمایش زمان را تحمل کند. اما صرفاً به این دلیل که برای مدت طولانی زنده می ماند به این معنی نیست که ظاهر زیبایی دارد. چه یک نمای بیرونی آجری باشد یا یک شومینه آجری ، گاهی اوقات یک به روز رسانی کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین آجر نما برای پارک ها و مبلمان شهری

لکه دار کردن

اگر رنگ آجر مشکل شماست، رنگ آمیزی یک گزینه است. لکه دار کردن آجر نگهداری کمتری نسبت به رنگ‌ آمیزی دارد که آن را به یک انتخاب محبوب به ‌ویژه برای نمای بیرونی تبدیل می ‌کند.

لکه ای روی سطح اعمال می شود که آجر آن را جذب می کند و رنگ آن را تغییر می دهد. یک مزیت بزرگ لکه دار این است که از آنجایی که با آجر ترکیب می شود، مواد تغییرات طبیعی خود را حفظ می کنند.

این یک رنگ صاف نخواهد بود، اما در عوض، دارای تفاوت های رنگی کوچک است که برخی از آجرها روشن تر و برخی دیگر تیره تر هستند. اگر به دنبال ظاهری طبیعی تر و دائمی بدون نگهداری هستید، لکه دار کردن آجر یک گزینه عالی است.

رنگ کنید

این روزها رنگ آمیزی آجر به خصوص برای شومینه های آجری بسیار رایج شده است. آجرها اغلب ظاهری سنگین و تیره دارند، بنابراین رنگ ‌آمیزی آن ‌ها سبکی فوری را به یک منطقه می‌ دهد. اگرچه رنگ نیاز به نگهداری منظم دارد، به همین دلیل است که سازندگان خانه های سفارشی همیشه آن را برای نمای بیرونی آجری توصیه نمی کنند.

رنگ آمیزی آجر

رنگ روی سطح اعمال می شود، اما در نهایت حباب و بریدگی اتفاق می افتد. رنگ، آجر را به رنگی یکنواخت تبدیل می کند، اما این یک به روز رسانی فوری عالی است که می تواند آجر خرما را به قرن حاضر بیاورد.

بیشتر بخوانید: 7 کاربرد آجر نسوز در صنایع آجر اصفهان

سفید کردن آجرها

سبک خانه ‌های کشاورزی این روزها بسیار محبوب است و یکی از راه ‌هایی که مردم به آن ظاهر دست یافته ‌اند، سفید کردن ویژگی ‌های آجری ‌شان است. وایت واش آسان و کم هزینه است که بخشی از جذابیت آن است. یک نسخه آب شده از رنگ روی آجر اعمال می شود و سپس دور می شود. این یک احساس قدیمی و روستایی ایجاد می کند. این یک روکش کاملاً صاف نیست زیرا برخی از بافت آجری از بین می روند.

تمیز  کردن

تمیز کردن آجر

آجرهای قدیمی اغلب تیره هستند، اما چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که یک شستشوی خوب می تواند آن ها را کاملاً متحول کند. آجرها متخلخل هستند، بنابراین چیزهایی مانند خاک و دوده می توانند به راحتی روی آن ها گیر کنند. از آنچه که یک نظافت خوب می تواند انجام دهد شگفت زده خواهید شد. ما همیشه به صاحبان خانه توصیه می کنیم قبل از انجام هر گونه تغییر دائمی، آجر خود را به طور کامل تمیز کنند.

نحوه بازگرداندن رنگ

چه در محیط داخلی و چه در فضای باز با آجر کار کنید، رنگ مواد در نهایت با گذشت زمان شروع به محو شدن می کند. این امر به ویژه در محیط‌های بیرونی که در آن خورشید، همراه با خاک و عناصر، در برابر سطح مواد متخلخل کار می‌کنند، صادق است. خوشبختانه، می توانید رنگ را به آجر قدیمی بازگردانید و آن را در تمام طول سال مانند جدید نگه دارید.

بیشتر بخوانید: آجر نسوز شاموتی

پاک سازی

اولین قدم برای بازسازی هر سطح آجری، تمیز کردن آن از هرگونه آلودگی، زباله، کپک، جلبک و سایر عناصر طبیعی است. در حالی که می توانید از یک نازل اسپری معمولی در انتهای شلنگ برای تمیز کردن خشن استفاده کنید، بهترین گزینه این است که با یک سمپاش برقی برای تمیز کردن عمیق سطح آجر کار کنید. برخی از مناطق، مانند مناطقی که کپک و جلبک تجمع یافته اند، ممکن است برای تمیز کردن آجر و درزهای دوغاب نیاز به شستشو داشته باشند، اما سمپاش باید بیشتر زباله ها را از سطح خارج کند. 24 ساعت زمان دهید تا سطح آجر خشک شود.

استفاده از سیلر

سیلر شفاف به آجرهای قدیمی رنگ می بخشد و به روش های مختلف اعمال می شود. اگر با یک منطقه کوچک کار می کنید، مانند یک میز برای آشپزخانه در فضای باز، یک قلم مو یا یک غلتک رنگ کافی است. مناطق بزرگتر، مانند پوشش خانه ها، راهروها و پیاده روها از یک سمپاش پنوماتیک بهره می برند. همیشه دستورالعمل‌ های سازنده را برای دستورالعمل‌ های اختلاط دنبال کنید، زیرا همه سیلرها دقیقاً به یک شکل ترکیب نمی ‌شوند و برخی از آن ها در چند لایه قرار می‌ گیرند، در حالی که بقیه فقط به یک لایه نیاز دارند.

زمان خشک شدن

میانگین زمان خشک شدن به برند سیلر، ضخامت پوشش، رطوبت و زمان سال بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید تمام ترددها را حداقل به مدت 24 ساعت از سطح آجر دور نگه دارید، اما در برخی موارد ممکن است لازم باشد تا 72 ساعت از سطح آجر محافظت کنید تا به سیلر زمان بدهید تا به اندازه کافی در آجر خیس شود. و روی سطح خشک کنید.

اجازه دادن به تردد پاها خیلی زود باعث می شود آثاری روی سطح آجر باقی بماند. اگر قرار است باران ببارد، آجر را با یک لایه ورقه پلاستیکی بپوشانید تا رطوبت را به حداقل برسانید، زیرا باعث ایجاد لکه در سیلر می شود.

رنگ آمیزی

آجر

در موارد سنی شدید، ممکن است یک روکش ساده مهر و موم برای بازگرداندن زندگی به آجر سنتی کافی نباشد. نور خورشید در نهایت رنگ آجر را از بین می‌برد، درست مانند چوب، و در این موارد باید از لکه یا رنگ بتونی استفاده کنید تا زندگی را به آجر بازگردانید. برای نصب آجر با اتصالات فرورفته، ممکن است از یک غلتک رنگ برای اعمال رنگ روی سطح آجر استفاده شود بدون اینکه اجازه دهد رنگ درزهای دوغاب را در بین آن بپوشاند.

از طرف دیگر، نصب درزهای فلاش به یک قلم مو و روش اجرای دستی آجر به آجر برای جلوگیری از رنگ آمیزی ملات نیاز دارد. سیلر ممکن است پس از خشک شدن رنگ اعمال شود تا رنگ آن قفل شود و از آن در برابر هوا محافظت کند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر