فناوری نانو در آجر نسوز | صنایع آجر

فناوری نانو در آجر نسوز | صنایع آجر

فناوری نانو در آجر نسوز | صنایع آجر

قرن بیست ویکم، قرن فناوری نانو مهمترین دوران صنعت به شمار می رود. قرن نانو، قرن سلامتی، صرفه جویی و آرامش نامیده می شود.
1401/12/20
0 نظر

فناوری نانو در آجر نسوز 

قرن بیست ویکم، قرن فناوری نانو مهمترین دوران صنعت به شمار می رود. قرن نانو، قرن سلامتی، صرفه جویی و آرامش نامیده می شود. نانو نه یک ماده است نه یک جسم، فقط یک مقیاس است، کوچک شدن یک مقیاس، نانو یک میلیاردم متر است به اندازه ای کوچک که دیده نمی شود اما باتاثیری بسیار بزرگ در زندگی انسان در مقیاس نانو خواص فیزیکی، شیمیایی وبیولوژیکی تک تک اتم ها، ملکول ها باخواص توده ماده متفاوت است، نانو ذرات درچنین مقیاس و مشخصه های منحصر به فردی موجب پیدایش دستاوردهای نوینی درعلوم پزشکی و مهندسی می شوند.

یکی از نمونه های تجاری نانو پوشش ها ، که دارای خاصیت ضد میکروبی ، مقاوم در برابر آب ، هوا مواد ارگانیکی و غیر ارگانیکی هستند و یکی از پوشش های اصلی به شمارمی روند.

این ترکیبات علاوه بر حفظ ظاهری سطح ، باعث عدم ایجاد چسبندگی در سطح شده و آب ، چربی و سایر آلودگی ها را از آن دفع می کند و علاوه بر آن ، برای سطوح سنگی نفوذ پذیر که خاصیت مکندگی دارند نیز بسیار کاربردی است .

از دیگر مزایای این پوشش ها حفظ تنفس سطوح ، محافظت از سطوح در برابر عوامل محیطی ، امکان شستشوی لکه های چربی و روغن و جلوگیری از ایجاد کپک ، جلبک و مشابه آن می باشند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر